Elektrosmog tvoříme my sami pravidelným používáním moderních technologií, především elektrotechniky. Každý takový spotřebič kolem sebe vytváří detekovatelné elektrické pole, které polarizuje mikroskopické částice- a to je elektrosmog. Ve spojení s GPZ ještě více škodí našemu tělu – zintenzivněná rezonace a následná akcelerace metabolismu působí buňkám stres. Zrychlený metabolismus se buňky snaží kompenzovat, a to i za cenu zhoršení regenerace těchto buněk. Následkem jsou záněty, degenerativní změny, nedostatečné fungování orgánů a dalších nemocí těla. Pokud člověk nerespektuje tyto varovné signály těla, může to vést ke vzniku onkologických problémů.
Mohl byste nám říct, jak se může projevit negativní působení GPZ a a dalších škodlivých záření na zdraví člověka?
GPZ i jiná záření mění povrchové napětí buněk, mění koncentraci iontů v prostředí a mění tok energií. Díky tomu mohly být zóny odhaleny a zkoumány i pomocí nových technologií. A proto byly definovány jednotlivé druhy zón a kvantifikovány jejich parametry. Technicky zjednodušeně vzato – jedná se o vlnění, o vlny s větší vlnovou délkou. Všechny uvedené faktory působením na jednotlivé buňky ve výsledku ovlivní a negativně pozmění fungování všech živých organismů. U lidí, jak je již uvedeno výše, dojde ke zvýšení a zrychlení metabolických pochodů, což zvýší energetické nároky orgánů I těla jako celek, tedy zvýšení pocitu únavy a nadměrné amortizace. Čím více je člověk nemocný, tím více je k vlivům zón vnímavější a zároveň se rapidně snižují jeho energetické zásoby. Pocit vyčerpání, změny nálad, a další závažnější projevy na sebe nenechají dlouho čekat.
Můžete nám uvést některé konkrétní potíže a nemoci, které nám dlouhodobý pobyt v zónách způsobuje?
Já bych se nejdříve vrátil k tomu termínu dlouhodobý pobyt. Jak už jsme si řekli - čím je člověk nemocnější, tím je vnímavější ke všem negativním vlivům, takže u některých lidí stačí třeba pouhé tři měsíce a objeví se první problémy. Konkrétně poruchy spánku, lidé se probouzejí unavení a vyčerpaní, po probuzení nemají pocit dostatečného odpočinku. Dále tu máme problémy v oblasti trávícího traktu, žaludek, slinivka břišní a trávení obecně. Postupně se objevují další problémy - v oblasti dýchacích cest, kůže, imunity či alergie. Výjimkou ale není ani dopad na srdečně cévní onemocnění. Závažnost potíží a následných chorob se s ohledem na délku pobytu v prostředí zón kumuluje a v konečné fázi nejsou ani onkologická onemocnění výjimkou.
Nakolik závažný dopad může mít pobyt v GPZ na vývoj dětí?
Vzhledem k tomu, že známe studie, prováděné nejprve na zvířatech, neboť analogie jsou, uvedu potvrzené výsledky známé z chovu zvířat. Bylo zjištěno, že u mláďat domácích zvířat, která byla chovaná v místech s působením patogenní zóny, se objevily vývojové poruchy. Lze tedy předpokládat, že pokud bude těhotná žena v tomto špatném prostředí pobývat, může to mít zcela nežádoucí a negativní vliv na dosud nenarozené dítě. Taktéž pokud budeme miminka v postýlce trvale umisťovat do míst, kde se nachází zóna nebo křížení více zón, což nebývá v dnešní době vzácné, pak u tohoto dítěte vznikne nesprávný návyk a paradoxně bude vyhledávat k odpočinku právě místa s koncentrací negativního vlivu zón, se všemi důsledky z toho plynoucími.
Pane doktore domníváte se, že současný velký nárůst alergií, astmatu, cukrovky, ztráty imunitního systému apod. můžeme přičíst škodlivému záření?
Vámi jmenované choroby, jejichž počet permanentně narůstá, řadíme k takzvaným civilizačním chorobám, kde příčiny bychom měli hledat ve více sférách. Hovoříme o tzv. multifaktoriálních problémech, s tím že člověk musí mít pro danou nemoc nějakou geneticky danou dispozici. Pokud se v životě takto disponovaného jedince vytvoří “vhodné podmínky”, pak se tento zdravotní problém pravděpodobně rozvine. A negativní dopad patogenních zón může být právě jedním z těch skutečně rozhodujících faktorů, který může tento zdravotní problém spustit. Pokud je člověk zdravotně zcela v pořádku, nemusí sám vliv GPZ pociťovat, byť ony na něj negativně působí. Ale pokud bych měl otázku nějakým způsobem zodpovědět jednou větou – ano GPZ určitě patří mezi jedny z rozhodujících faktorů, které mohou vést ke vzniku výše uvedených chorob.
Myslíte si, že je důležité aby tuto problematiku lidé nepodceňovali a snažili se ji řešit?
Vždy je důležité nepodceňovat žádnou oblast, která může mít negativní dopad na náš zdravotní stav. Jinými slovy řečeno - v dnešní době již máme dostatečné množství důkazů, které jasně potvrzují, že patogenní zóny mají velmi negativní dopad na náš zdravotní stav a pokud nechceme zbytečně a předčasně onemocnět vážným zdravotním problémem, měli bychom tuto problematiku velmi zodpovědně a co nejdříve razantně řešit.
Máme vůbec nějakou šanci se tomu bránit?
Šance je určitě vždycky. První možností je snaha před zónami utéct. Ale právě to není často možné – nejen proto, že přestěhovat nábytek v domě, nebo celý dům je problematické, ale hlavně – dnes již zcela čisté a zón prosté místnosti neexistují, a navíc se zóny neustále zhušťují, a člověk nevědomky vytváří zóny nové. Proto je vhodné zvážit možnost druhou – pokusit se vliv zón odstínit - něco jako slunečník proti slunečnímu záření. A třetí, v současné době nejlepší řešení, je tzv. harmonizace, neboli zeslabení či úplné zrušení zóny. Zjednodušeně to znamená poslat proti vlivům zóny jiné uměle vytvořené záření / vlnění, které změní její vlnovou délku / frekvenci za méně škodlivou pro organismus, či dokonce neškodnou.
Více o geopatogenních zónách a jejich měření se dovíte ZDE