Stačí si porovnat prostředí, ve kterém vyrůstali naši rodiče a prarodiče s prostředím, ve kterém žijeme my. Rozdíl je zcela jednoznačný. My žijeme v prostředí, které je velice silně ovlivňováno elektrosmogem. Po tisíce let byl oheň jediným zdrojem záření a lidé z něj získávali světlo a teplo. Až objevem elektřiny a jejím technickým užitím byly odhaleny zcela nové zdroje záření.
Od konce 19. století žijeme v době nebývalého rozmachu a rozvoje elektrotechniky a elektroniky. Elektrospotřebiče, počítače, mobilní telefony, vysílače, wi-fi sítě a všechny přenosové sítě stále více zamořují naše prostředí neviditelným zářením, které má téměř stejný účinek, jako záření geopatogenních zón. Tomuto záření, které vytváří tzv. technické patogenní zóny, říkáme „elektrosmog“.
Zdroje tohoto elektrosmogu si umisťujeme zcela dobrovolně do svého nejbližšího okolí, do svých domácností, pracovišť i ložnic. Jen se podívejme kolik zdrojů nebezpečného elektrosmogu jsme si dali vedle hlavy do své ložnice – noční lampu, elektrobudík, rádio, televizi, počítač, mobilní telefon apod. A ve své domácnosti těchto zdrojů máme celkově na desítky. Elektrosmog k nám však může přicházet i zvenčí, od sousedů, protože ani železem armovaná zeď není pro něj žádnou překážkou.
Na jedné straně nám moderní elektronika a elektrotechnika a její přístroje přináší nebývalý pokrok a pohodlí. Asi těžko bychom dnes našli někoho, kdo si umí představit život bez těchto pomocníků.
Na druhé straně je používání těchto vymožeností, v kombinaci se zářením geopatogenních zón, jedním z velkých zdrojů nebezpečného záření, které zhoršuje naše zdraví. A co s tím? Více se dovíte ZDE