Krimi

Za bezdůvodné volání tísňové linky hrozí bezdomovci pokuta až 200 tisíc

Včera po půl desáté večer jsme na linku 158 obdrželi oznámení od 37letého muže, že na ulici Vrahovická v Prostějově mělo dojít k jeho fyzickému napadení skupinkou osob, která se stále zdržuje okolo autobusového nádraží. Na dané místo byla ihned vyslána hlídka, která na majáky dojela až do uvedené lokality, kde měl dle příslibu napadený počkat. Na nádraží ale nikdo nečekal a skupinka údajných útočníků byla v nedohlednu. Policisté tedy oznamovatele kontaktovali telefonicky a ten jim sdělil, že se nic nestalo, policii nepotřebuje a že to byla pouze sranda.

Foto: Ilustrační obrázek

O chvíli později se zjistilo, že autorem bezdůvodného volání na tísňovou linku je místní bezdomovec, který se takto bavil. Událost byla zadokumentována a je šetřena jako přestupek evidovaný v zákoně o elektronických komunikacích a týká se zneužití volání na tísňové číslo. Bude předán správnímu orgánu, který může za uvedené jednání uložit sankci až 200 000 korun.  


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit