K věci. Jednání radních na Prostějovsku řešilo aktuální témata

Radní Olomouckého kraje vyrazili v pondělí 25. března na Prostějovsko. Setkali se tam s podnikateli, starosty i zástupci neziskového sektoru. Debata se točila například kolem opravy cest, nedostatku lékařů, a především toho, jak může Olomoucký kraj s řešením některých problémů pomoci.

Foto zdroj: olkraj.cz

„Hlavním cílem našeho jednání bylo zjistit, co konkrétně Prostějovsko potřebuje. Na základě takto získaných podnětů totiž může kraj upravovat například své uvažování nad další podporou regionu, nad konkrétními požadavky účastníků jednání, úpravami dotačních programů a podobně. Zkrátka aby šly krajské peníze přesně tam, kde jsou potřeba,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Diskuse se zástupci podnikatelského sektoru proběhla v Městském domě. S podnikateli řešili radní například podporu učňovských oborů, na jejichž stipendia vynakládá kraj milióny korun ročně. Mluvilo se také o dalším rozvoji dopravní infrastruktury.


Představitele neziskového sektoru zajímaly například otázky k podpoře ukrajinských uprchlíků, mluvilo se také o bezbariérovém přístupu do prostějovského muzea, dalším rozvoji sportu i kultury a palčivém problému nedostatku dobrovolných pracovníků.

„Neziskové organizace odvádí v našem kraji obrovský kus práce, také proto je hejtmanství finančně podporuje. Jsou pro kraj důležitým partnerem, což se projevilo právě i na tomto setkání, kdy jsme si navzájem mohli vyměnit řadu užitečných podnětů,“ dodal Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí.

Na setkání s krajskými radními dorazilo také čtyřiadvacet starostek a starostů z Prostějovska. Ty zajímalo třeba to, jak se kraj popere s opravami silnic nižších tříd, nedostatkem lékařů nebo dalším rozvojem venkova. Právě do této oblasti Olomoucký kraj investice navýšil, a to díky dobrému hospodaření v minulých letech, kdy se mu podařilo významně snížit zadluženost kraje. Uspořené prostředky pak přesměroval i do rozvoje regionů. Promítlo se to například do navýšení dotačních prostředků v programu Obnova venkova nebo do rozšíření oblíbeného programu Obchůdek.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Jarní Flora Olomouc
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit