Společnost

Nová sbírka potravin: Nákup pro potřebné v nouzi bezpečně, rychle i levněji

Další kolo Sbírky potravin se odehraje v sobotu 24. dubna. V celé zemi se do něj zapojí různé prodejny. V Prostějově to budou obě prodejny řetězce Kaufland, Albert, Lidl, Tesco a drogerie Rossman. Sbírka potravin každý rok vynese stovky tun potravin do potravinové banky, odkud pak putují potřebným lidem.

Sbírka potravin pomáhá naplnit potravinové banky, které pak podporují lidi v nouzi. / Ilustrační foto: sbirkapotravin.cz

Počet potřebných, kteří se na potravinové banky obrací o pomoc, vlivem situace okolo koronaviru znatelně narůstá. Větší množství rodin nebo často i matek samoživitelek se dostává v posledním roce do svízelné situace, kdy přijdou o zaměstnání a s tím také o značnou část příjmů. Potravinová sbírka proto má letos ještě větší smysl a užitečnost než kdy jindy.

Nejvhodnějšími potravinami pro darování jsou zejména ty trvanlivé, tedy těstoviny, rýže, konzervy, dětské výživy, trvanlivá mléka nebo cukr a sůl. Z drogistického zboží se nejčastěji darují mýdla, prací prášky, dětské pleny a kosmetika.

„Neustále stoupá poptávka po potravinách, proto se ukazuje, že dvě kola Sbírky potravin jsou potřeba,“ řekla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Dobrovolníci budou v obchodech s označenými košíky logem Sbírky potravin přijímat dary od 8. do 18. hodiny. Řetězce, které ve svých prodejnách potravinovou sbírku pořádají, se obvykle snaží dobrovolníkům pomoct.


INZERCE
Pomáhej pohybem ČEZ Pomáhej pohybem ČEZ

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
AFO Olomouc
INZERCE
CBA Huhnak