Společnost

Vědecká knihovna půjčuje knížky přes Zásilkovnu

Vědecká knihovna v Olomouci, která je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje, začala lidem nabízet možnost získání knih prostřednictvím Zásilkovny. Novinka souvisí s lockdownem a omezením pohybu osob na veřejnosti.

Foto zdroj: olkraj.cz

„Je skvělé, že vedení knihovny s touto iniciativou přišlo. Kromě výdejních okének, která fungují po celém kraji, jde o další možnost, jak se k literatuře v době lockdownu dostat,“ uvedl Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.

Lidé, kteří si chtějí z vědecké knihovny nechat knížky poslat Zásilkovnou, musí být v knihovně registrováni a mít vyrovnané veškeré závazky.

„Služba vychází vstříc hlavně studentům, kteří knihy potřebují a jsou ochotni za služby Zásilkovny zaplatit,“ dodala Iveta Tichá, ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci. Zaslání knihy na výdejní místo Zásilkovny přijde na rovnou stokorunu, za doručení domů čtenář zaplatí o padesát korun více.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Objev Rádia Haná