Kam na procházku? Třeba na Hloučelu

Naučná stezka podél říčky Hloučely začíná u mostu na Olomoucké ulici. Je na červené turistické značce od hlavního nádraží, směrem k Plumlovské přehradě a leží na Jantarové cyklostezce. Jedná se o nejvýznamnější rekreační zelený pás města Prostějova. Podle současné legislativy je tento prostor chráněn jako významný krajový prvek Niva Hloučely a představuje vymezený a funkční biokoridor.

Foto: Ilustrační obrázek

Jsou to rozsáhlé porosty vysoké i nízké zeleně v povodí říčky, která od severu obtéká Prostějov. Rostou zde všechny tři domácí druhy jilmů, z rostlin například kruštík okrouhlolistý, můžeme zde vidět kalouse ušatého, puštíka obecného i ledňáčka říčního.  

Založení lesoparku je spojeno se jménem Rudolfa Wolfa, část tohoto území nesla dříve jméno Wolfovy sady.  

I když podzimní a zimní období takto pestrou podívanou nenabízí, zůstává tento přírodní kout jistě lákadlem k procházkám. 




INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
Radio Haná