Krimi

Zdrogovaní řidiči brázdili ulice Prostějova

Předvolební stres možná dolehl na pětici řidičů, kteří si museli zklidnit nervy. Hned pět řidičů s pozitivními testy na drogy totiž zastavili v pátek 8. října policisté na Prostějovsku. Všichni si před jízdou dopřáli marihuanu a teď jim hrozí pokuta až dvacet tisíc korun.

Foto: Ilustrační obrázek

Prvního 31letého řidiče vozidla Peugeot policisté zastavili pár minut před devátou hodinou mezi obcemi Držovice a Vrahovice. Při dopravní kontrole řidiče podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin / metamfetamin a THC. Řidič uvedl, že předchozí den užil „jointa“ marihuany.

Zhruba o hodinu později policisté zastavili 21letého řidiče vozidla Škoda Felicia na Zahradní ulici v Prostějově. Provedený test na přítomnost jiných návykových látek odhalil u řidiče přítomnost THC.

Před polednem policisté zastavili 30letého řidiče vozidla Audi na ulici Konečná v Prostějově. Řidič se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin / metamfetamin, kokain a THC.

Před čtrnáctou hodinou policisté kontrolovali 29letého řidiče vozidla Citroen na ulici Majakovského v Prostějově. Policisté řidiče podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin / metamfetamin a THC. Řidič uvedl, že před třemi dny užil asi 0,3 g marihuany.

Posledního hříšníka policisté zastavili krátce před šestnáctou hodinou v ulici Floriánské náměstí v Prostějově. I u tohoto řidiče provedli test na přítomnost jiných návykových látek, který ukázal přítomnost THC.

Všichni řidiči se po poučení podrobili lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. V danou chvíli jsou řidiči podezřelí z přestupku jízdy po užití jiné návykové látky, za které jim hrozí ve správním řízení pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě výsledků hodnot biologického materiálu může dojít i k změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit