Tentýž den, kdy přišla na policii, přijala dopoledne telefonát od jí neznámého muže, hovořícího lámanou češtinou, který jí uvedl, že jí chce zaslat výnosy z bitcoinu. Jelikož žena v minulosti do této kryptoměny opravdu investovala, volajícímu uvěřila a naslouchala jeho instrukcím. Nejprve si do svého laptopu nainstalovala software pro vzdálenou správu. Poté mu předala přístupové údaje jak ke svému osobnímu bankovnímu účtu, tak i ke společnému manželskému kontu. Po skončení komunikace si nešťastnice zkontrolovala stav svého bankovního účtu a zjistila, že jí z něj zmizelo přes 170 tisíc korun.
V průběhu prověřování kriminalisté zjistili, že na společném účtu manželů došlo k neoprávněnému refinancování stávajícího úvěru ve výši zhruba 100 tisíc korun na částku téměř půl milionu korun. Zároveň z něj bylo odčerpáno přes 20 tisíc korun.
Celá operace, zahrnující refinancování úvěru a odčerpání finančních prostředků z obou účtů, zabrala podvodníkovi pouhé dvě minuty. Celkově tak manželský pár přišel o téměř 600 tisíc korun.
Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu a zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli v krajním případě až osmiletý pobyt za mřížemi.
POZOR! Hlavním cílem podvodníků je získat vzdálený přístup do počítače oběti s následným odcizením peněz. Proto policie apeluje na občany, aby v žádném případě neposkytovali vzdálený přístup na plochu počítače osobám, které neznají, a stejně tak ani nesdělovali své osobní informace, či informace k internetovému bankovnictví.