Bleskovky

ORL ambulance v pondělí opět zahájí provoz

Od pondělí 19. dubna opět zahájí provoz ORL (ušní, nosní, krční) lůžkové oddělení a akutní ORL ambulance. Tato pracoviště nebyla v provozu od podzimu loňského roku z důvodu koronavirové epidemie, kdy zdravotnický personál musel být alokován na covidové jednotky prostějovské nemocnice.

Foto: Ilustrační obrázek

Opětovné otevření ORL lůžkového oddělení a akutní ambulance je možné díky souhře hned několika faktorů. A to jednak z důvodu částečné stabilizace epidemiologické situace, kdy počty hospitalizovaných covid+ pacientů poklesly, tak z důvodu ukončení zákazu provádět plánované operace ze strany Ministerstva zdravotnictví. Nemocnice proto od tohoto týdne začíná postupně obnovovat plánovanou péči.

V minulých dnech byla rovněž dokončena náročná tříměsíční modernizace centrálních operačních sálů prostějovské nemocnice v hodnotě 90 milionů korun, v jejímž průběhu byl operační sál v budově ORL oddělení vyhrazen pouze pro operativu covid-pozitivních pacientů.

 


INZERCE
Pomáhej pohybem ČEZ Pomáhej pohybem ČEZ

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
AFO Olomouc
INZERCE
CBA Huhnak