Zprávy

Z Olomouce do Drahanovic a zpět. Zástupci kraje řešili kvalitu cestování ve vlaku

Přímo za jízdy z olomouckého hlavního vlakového nádraží do obce Drahanovice a nazpět se zástupci Olomouckého kraje zabývali kvalitou cestování ve vlacích přepravce, který v regionu zajišťuje dopravní obslužnost. Nešlo přitom o speciální jízdu – radní využili pravidelný spoj při běžné frekvenci cestujících.

Foto zdroj: olkraj.cz

„Zajímalo nás, zda dopravce plní smluvní podmínky. Ty se týkají především standardů kvality poskytovaných služeb pro cestování, např. v podobě klimatizace, WiFi nebo třeba většího prostoru pro přepravu kol,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

Současné vedení Olomouckého kraje navíc ještě nemělo možnost vidět přímo v provozu vlaky Stadler. I proto byl zvolen spoj do Drahanovic, na němž jsou tato vozidla nasazena.


„V uplynulých dnech přibyla do zkušebního provozu v Olomouckém kraji další jednotka VT 646 Stadler, která obdržela schválení Drážního úřadu. Tato souprava bude během srpna předána do ŽOS Zvolen, aby stejně jako ostatní prošla modernizací,“ řekla Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

Smlouvu se současným dopravcem uzavřel Olomoucký kraj na období deseti let. 


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit