Zprávy

Město pošle dotační podporu do oblasti životního prostředí

Nemalé finanční prostředky, přes sto tisíc korun, míří z rozhodnutí radních na podporu životního prostředí. Peníze by měly pomáhat například v oblastech, které jsou pro náš život důležité. Podpoří například boj proti nebezpečným nemocem včel, půjdou na obnovu studánek našeho regionu nebo na podporu vzdělání dětí.

Foto: Ilustrační obrázek

„Pomůžeme v péči o opuštěné kočky a snaze o zamezení jejich přemnožení - což by mohlo představovat v budoucnosti pro město a jeho obyvatele veliký problém,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že město nezapomíná ani na pomoc při péči o opuštěná zvířata.

Peníze poputují také na společnou věc, kterou je čistota a zlepšení jakosti vody nádrže Plumlov

„Konkrétně jde o 50 tisíc korun, které půjdou na nákup a použití síranu železitého do srážecích stanic. V nich dochází k vysrážení fosforu a tím k eliminaci přísunu živin způsobujících nárůst sinic,“ doplnila Sokolová. Celkové náklady na provoz srážecích stanic činí zhruba 400 tisíc korun, z toho 104 tisíc hradí Povodí Moravy s. p. z vlastních zdrojů. Dofinancování je dále řešeno dotacemi získanými od Olomouckého kraje, měst a obcí. Tato opatření vylepšují koupací kvalitu vody v letním období.

O další částce, která je navržena pro pomoc v oblasti životního prostředí, budou rozhodovat zastupitelé.

„Doporučujeme jim ke schválení například 85tisícovou podporu na zajištění péče o zraněné volně žijící živočichy v Prostějově,“ uzavřela finanční výčet náměstkyně primátora Milada Sokolová.


INZERCE
Pomáhej pohybem ČEZ Pomáhej pohybem ČEZ

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
AFO Olomouc
INZERCE
CBA Huhnak