Zprávy

Fasáda trafostanice v ulici Janáčkova získá originální grafické zpracování

Ve spolupráci na Street art bude město pokračovat i v letošním roce. „Nové fasády trafostanic v Prostějově postupně získávají neotřelou podobu. Klasická bílá omítka dostává barevnou geometrickou vizáž. Autory nového pojetí vzhledu trafostanic jsou studenti, kteří se designem hodlají zabývat také po studiu střední školy,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Foto zdroj: prostejov.eu

Radní rozhodli o pokračování zmíněné činnosti na zatraktivnění trafostanic ve spolupráci se společností EG.D, a.s., Brno (dříve E.ON Distribuce, a.s.) a také letos dali projektu zelenou.

„Pro realizaci byla vybrána trafostanice v ulici Janáčkova - u hlavního nádraží. Náklady budou plně hrazeny městem. Činnost – malování omítky, bude probíhat v termínu praxe studentů Střední školy designu a módy Prostějov, předpokladem je pravděpodobně letošní měsíc květen. Grafické návrhy pro realizaci budou vedení města předloženy ihned po jejich zpracování realizátorem – SŠDAM,“ doplnil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a dodal, že návrh na budoucí vizáž trafostanice město zveřejní na svém webu.

Podle náměstkyně primátora Milady Sokolové si místo zaslouží také okrášlit zelení.

„Nejen zbrusu nové omítky a grafické zpestření, ale toto místo si také zaslouží zeleň, která bude jistě vítaným doplněním.“


INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.