Na Hloučele sázeli studenti

Lesopark Hloučela, který letos slaví 111 let od svého vzniku, prochází postupnou obnovou. Na jeho založení se na počátku 20. století významně podíleli studenti prostějovského gymnázia vedení profesorem Rudolfem Wolfem, kteří tehdy osazovali zanedbané břehy říčky a vytvořili tak základy dnešní zelené kostry Prostějova. Na tuto tradici nyní navázala současná generace gymnazistů.

Foto zdroj: prostejov.eu

Ve spolupráci s městem Prostějov se studenti třídy 1.A Gymnázia Jiřího Wolkera zapojili do výsadeb v nově zřízené oplocence v lesoparku. Pod vedením odborných pracovníků vysadili desítky mladých stromů, mimo jiné duby, habry, jilmy, lípy, třešně a topoly. Aktivita byla součástí dlouhodobé snahy města o obnovu a druhově pestrou skladbu porostů v této lokalitě.

Pro studenty šlo nejen o příležitost seznámit se s praktickými aspekty péče o zeleň a krajinu, ale také o možnost aktivně přispět k ochraně přírody v místě, které má pro Prostějov významnou rekreační i ekologickou funkci. Nová generace stromů bude zárukou, že se pod jejich korunami podél Hloučely budeme moci procházet i za desítky let.


Práce v lesoparku tím pro tuto zimu zdaleka nekončí. Chystají se dvě nové oplocenky, vysazeny budou na dvě stovky stromů a podpory se dočká i přirozené zmlazení.



INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
CBA
INZERCE
Radio Haná