Dočká se Prostějov většího bazénu?

Rada města Prostějova navrhne zastupitelstvu, aby měl připravovaný nový bazén délku 25 metrů a šířku deseti drah. Oproti původnímu záměru by se tak měl počet drah o dvě rozšířit. Radní se na tom shodli na svém posledním zasedání.

Foto zdroj: prostejov.eu

Cílem rady města je vyjít vstříc zdejšímu sportovním plavcům a zvýšit komfort také pro ostatní návštěvníky bazénu. Kompromisní řešení vychází z jednání mezi primátorem Františkem Jurou a šéftrenérem plaveckého oddílu Lukášem Kousalem. „Snažíme se sportovnímu oddílu vyjít maximálně vstříc,“ konstatoval František Jura. Důležité bylo také stanovisko sportovní komise rady města, která i hlasem šéftrenéra Kousala bazén ve variantě 25 x 10 podpořila.


Nově navrhovaná velikost bazénu byla jednou z variant zmiňovaných již v minulých studiích. Změna velikost z osmi drah na deset sice zvýší celkové náklady, stále ale umožní realizovat původní záměr města. Tím je kromě samotné vodní plochy pro sportovní plavání především vybudování areálu pro všechny generace obyvatel města. Nový projekt situovaný do areálu akvaparku Koupelky počítá v přízemí kromě velkého bazénu také s výukovým bazénem doplněným o vodní atrakce, brouzdalištěm pro děti, toboganem, whirpoolem a parní saunou. V prvním patře by pak mělo vyrůst šest saun, ochlazovací bazének, ledová jeskyně, odpočívárna a občerstvení. Součástí záměru je i fitness. „Jedná se o variantu odpovídající potřebám počtu obyvatel města a okresu s přihlédnutím na optimální využití jak pro plavce, tak návštěvníky wellnessu a vodních atrakcí. Zásadní je pro mne výše provozních nákladů, proto volím tuto variantu,“ dodává náměstek primátora Jiří Rozehnal zodpovědný za investice ve městě.

Radní při rozhodování zohledňovali také zkušenosti z jiných měst

Nedávno jsem se byla informovat na provoz nového krytého bazénu ve Šternberku, a i tam mají na základě jeho dosavadního provozu zkušenost, že se nejvíce využívá právě vodní svět s atrakcemi pro děti a rodiny a čistě plavecký bazén je až na druhém místě. Podporuji ovšem zároveň bazén s deseti drahami, protože ten umožní, aby se vedle sebe ’vešli’ rekreační plavci a členové místního plaveckého klubu, který má v Prostějově dobrou tradici,“ říká 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.


Také náměstek primátora Jiří Pospíšil se informoval u provozovatelů jiný bazénů, a to včetně těch o délce 50 metrů. Náměstek klade důraz na finanční možnosti města. „Ke každé investici musíme přistupovat s rozvahou a s uvážení tak, abychom byli schopni zajistit chod města. Takže pro mě je zcela jasná volba – jedině bazén 25 metrů maximálně s desíti drahami,“ uvádí Jiří Pospíšil.

Návrh rady města na změnu parametrů bazénu projednána svém nejbližším zasedání zastupitelstvo. Radní navrhují, aby zastupitelé v tomto smyslu upravili zadání pro architektonickou kancelář připravující projektovou dokumentaci.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit