V kraji jezdí další nové vlaky. Šetří čas a nabízí větší comfort

Do Olomouckého kraje dorazily další dvě nové třívozové elektrické soupravy RegioPanter druhé generace. České dráhy je od výrobce Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu. Počet třívozových Panterů se teď navýšil na pět souprav.

Foto zdroj: olkraj.cz

„Pro Olomoucký kraj je kvalitní veřejná doprava jednou z hlavních priorit. Skvělou zprávou je, že celkový počet moderních vlakových souprav v regionu se neustále navyšuje. Na začátku roku 2024 bude v kraji jezdit už 27 zcela nových vlaků,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj je takzvaným objednavatelem železniční dopravy – to znamená, že z krajského rozpočtu jdou na provoz vlaků velké peníze. Hejtmanství se s Českými dráhami dohodlo, že vlakové soupravy budou postupně modernizovat. „Nové vlaky nabízí nejen větší komfort, ale hlavně šetří čas. Cesta z Olomouce do Šumperka totiž nyní trvá spěšným vlakem pouze 50 minut, dříve to byla více než hodina, trasu z Uničova do Olomouce ujedou spěšné vlaky jen za 18 minut,“ popsal Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Třívozové elektrické jednoty RegioPanter se do provozu uvádí průběžně

Ještě tento měsíc kraj očekává dodávku dalších dvou vlaků. Každá souprava má kapacitu 234 míst k sezení. „S každou nově dodanou jednotkou rozšiřujeme náš park o komfortní regionální vozidla. Elektrické jednotky jsou klimatizované a bezbariérové, mají pohodlné sedačky, cestující si v nich nabijí drobnou elektroniku nebo se připojí k Wi-Fi síti. Zároveň s každým novým vlakem vyřazujeme z provozu starší vozy,“ uvedl Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.


Společně s trojicí RegioPanterů dodaných do kraje v roce 2012 bude regionální dopravu na elektrifikovaných tratích postupně zajišťovat 30 moderních souprav z olomouckého depa. Obyvatelům kraje nabídnou rychlou a ekologickou dopravu na tratích Olomouc – Uničov – Šumperk, Olomouc – Zábřeh na Moravě – Kouty nad Desnou, Olomouc – Prostějov – Nezamyslice, Olomouc – Přerov – Hranice na Moravě – Vsetín a Přerov – Nezamyslice – Vyškov na Moravě.INZERCE
Mamma Centrum Mamma Centrum

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit