Město udělalo důležitý krok k záchraně poboček České pošty

Pobočka České pošty na Plumlovské ulici v Prostějově, kterou chce státní podnik zrušit, by mohla zůstat v provozu. Jednal o tom primátor František Jura s oblastním ředitelem firmy Pavlem Smyčkem, Město má na záchraně velký zájem a totéž registruje od občanů. Zástupce České pošty s návrhem města předběžně souhlasí, definitivní schválení je ovšem v rukou centrálního vedení firmy.

Foto zdroj: byznys.hn.cz

Česká pošta by v takovém případě chtěla zrušit jinou pobočku, a to v Čechovicích. To ovšem radnice nechce připustit a bude usilovat o takovou dohodu se státním podnikem, aby v nějaké podobě zůstaly fungovat obě pobočky, případně i další. „Udělali první důležitý krok a jsme připraveni dělat i další. Zrušení pobočky v Čechovicích pro nás ovšem není řešení. Tamní občané mají stejné právo na služby jako všichni ostatní. Proto jsme České poště nabídli zachování pobočky v Čechovicích v režimu Partner,“ říká primátor František Jura.

Pobočku na Plumlovské by tedy mohla dál provozovat Česká pošta a pobočku v Čechovicích by mohlo převzít město. Budova patří prostějovské samosprávě a provoz vyžaduje jednoho zaměstnance v rozsahu zhruba dvaceti hodin týdně. Radnice by v takovém případě k dosavadní agendě pošty v Čechovicích přidala možnost hradit zde například některé poplatky. Kromě klasických poštovních služeb by tak vzniklo nové kontaktní místo magistrátu. „Zřejmě bychom se nevyhnuli nákladům souvisejícím se zapojením tohoto pracoviště do systému pošty. Pokud by to bylo podmínkou pro udržení pobočky, jsme připraveni to udělat. Zachování služeb pro naše občany je priorita,“ dodává primátor Jura.

Město je připraveno převzít do režimu Partner i další pobočky a chce dále jednat o konkrétních podmínkách takového řešení. „Pro zachování poštovních služeb v Prostějově uděláme maximum. Pokud nalezneme adekvátní odezvu na druhé straně, tedy u vedení České pošty, věřím, že se nám dopady původního negativního scénáře podaří výrazně zmírnit,“ dodává František Jura.



INZERCE

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
CBA
INZERCE
TV Morava