Generál Petr Pavel poznal svou ženu Evu v Prostějově, brali se v Olomouci

Nečekaná souvislost s Prostějovem se objevila u jednoho ze dvou finalistů prezidentské volby. Generál ve výslužbě Petr Pavel se sice narodil v Plané v západních Čechách, svou vyvolenou Evu ale našel v Prostějově. Milenci si pak řekli "ano" na radnici v Olomouci.

Manželé Pavlovi si řekli "ano" před lety v Olomouci v obřadní síni radnice. Foto: Instagram Evy Pavlové

Paní Eva Pavlová pochází ze Šumperka a s nynějším manželem se poprvé setkala na posádkové ubytovně v Prostějově v roce 1985. Oba byli tehdy profesionální vojáci. A proč se sňatek odehrál právě v Olomouci? "V Olomouci jsme dva roky bydleli a pracovali a uzrálo tam rozhodnutí uzavřít manželství," uvedla pro Rej Eva Pavlová. "Olomouc je moc krásná, advent tam má své kouzlo, tak možná i proto naše rozhodnutí," dodala. 

Na instagramovém účtu Evy Pavlové najdeme tři snímky ze svatby. Všechny jsou situovány do obřadní síně, na jednom z nich je zachycena i oddávající. Na fotografii je vidět přes okno na Horní náměstí, kde je ještě v provozu oblíbená jídelna Centrum.

„9. prosince před X lety,“ píše u snímků Eva Pavlová. Konkrétně se jedná o rok 2004. Primátorem byl Martin Tesařík. Na tyto zajímavé archivní snímky z Olomouce jako první upozornila Renata Konečná, která je na instagramu objevila... Paní Pavlová je přitom zveřejnila už 9. prosince.  

Oddávala je tehdejší náměstkyně primátora Olomouce Marcela Hanáková. „Přiznám se, že si na tuto konkrétní svatbu nevzpomínám, protože sňatků bylo hodně. Ta informace mi ale udělala radost,“ reagovala Marcela Hanáková na zprávu, že před více než osmnácti lety oddávala možný budoucí prezidentský pár. "Jsem opravdu ráda, že jsem to byla právě já, kdo tento pár oddával," dodala později na sociálních sítích.


Zdroj: Instagram Evy Pavlové

Zdroj: Instagram Evy PavlovéINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Festival zdraví Olomouc
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit