Silvestrovský ohňostroj se blíží!

Ohňostroj, který slavnostně ukončuje rok, letos opět prozáří oblohu nad Prostějovem. Pravidelnou show, kterou přerušil Covid 19, letos zajistí opět společnost Pyro&Art s.r.o., Olomouc.

Foto: Ilustrační obrázek

„S touto společností máme dobré zkušenosti a z naší strany nebyly za dobu spolupráce k její činnosti vážnější připomínky,“ uvedl primátor František Jura.

Navržený scénář bude doplněn o hudbu a mluvené slovo. Od 19:00 hodin bude veřejná produkce s reprodukovanou hudbou, samotný ohňostroj bude odpálen ve 20:00 hodin s trváním asi 15 minut.

K tematické oblasti ohňostroje doplnila 1. náměstkyně Milada Sokolová: „Půjde o show kombinující hudbu, mluvené slovo a pyrotechnické efekty. Hlavním motivem ohňostroje je příchod Pernštejnů do Prostějova.“

Bezpečnostní zóna bude stejná jako v předchozích letech – viz fotopříloha. Pracovníky dodavatele ohňostroje bude, ve spolupráci se strážníky městské policie, zajištěna organizace pohybu v zóně tak, aby nebyl vlastníkům a nájemníkům domů, které se budou v bezpečnostní zóně nacházet, znemožněn přístup do objektů. Omezeno však bude setrvání v této zóně po dobu trvání ohňostroje.

Hodnota zakázky 290 tisíc korun (bez DPH).

S ohledem na parkování a vjezd vozidel na nám. T. G. Masaryka 31. 12. 2022 informujeme, že:

- v zóně 1 nebude možné od 10:00 do 22:00 hodin parkování vozidel na vyhrazených místech a bude omezen průjezd komunikací v horní části „velké kuželny,“

- od 18:00 do 22:00 hodin potom bude zcela zakázán vjezd vozidel na nám. T. G. Masaryka,

- od 19:00 hodin bude zahájena veřejná produkce s reprodukovanou hudbou,

- od 19:30 hodin bude zcela uzavřen průchod bezpečnostní zónou podél nemovitostí (obchodů) na nám. T. G. Masaryka

- od 20:00 hodin zahájení ohňostroje

K úplnému uzavření zóny 2 dojde především kvůli bezpečnosti návštěvníků a případným materiálním újmám (poškození oděvů, střech).

Vstup na náměstí bude od 19:30 hodin umožněn pouze ulicemi Kramářská, Kostelní nebo ze spodní části nám. T. G. Masaryka – od Zlaté brány. 
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit