Podávání projektů 2. ročníku participativního rozpočtu bylo ukončeno

O středeční půlnoci 30. 11. 2022 skončila možnost podávání návrhů od občanů našeho města na zkvalitnění veřejného prostoru. Tentokrát bylo podáno celkem 9 projektů, z toho nejvíce projektů (pět) je z oblasti Sportu a volného času a po jednom pak z oblasti Školství a vzdělávání, Kultury a zábavy, Životního prostředí a Dopravy. Dva náměty předložil jeden navrhovatel.

Foto zdroj: prostejov.eu

Předloženy byly tyto projekty: Dopravní opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců při přecházení silnice v Martinákově ulici v křižovatce s ulicí Pod Kosířem, Super zábava pro děti mezi stromy, Oprava památníku manželů Vojáčkových, Workoutové hřiště Lidická, Obnova Oranžerie Prostějov, Discgolfové hřiště v Kolářových sadech, Hrazda na koupališti ve Vrahovicích, Informativní tabulky prostějovských osobností a projekt „Sousedský dvůr“.

„V prosinci a v lednu všechny projekty budou překontrolovány z hlediska souladu s pravidly uvedenými v Zásadách a předkladatel bude vyzván k případnému doplnění nebo upřesnění projektu. Především musí být projekt navržen na pozemku v majetku města. Věcně příslušné odbory se k návrhu vyjádří a prověří se realizovatelnost záměru, projekty splňující pravidla postupují k hlasování. Následně budou tyto projekty představeny veřejnosti, hlasování bude probíhat v měsíci únoru,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Výsledky prvního ročníku

V prvním ročníku participativního ročníku nejvíce hlasů získaly tyto projekty: Altán v Kolářových sadech, Oprava chodníků vnitrobloku Olomoucká 36 - 48, Workout hřiště na náměstí Spojenců a Vraťte nám hvězdnou oblohu s celkovými náklady do 3 mil. Kč. Z těchto projektů již byly dokončen altán, zrealizována byla rekonstrukce veřejného osvětlení v Kolářových sadech a začátkem prosince workoutové hřiště. Oprava chodníků je ve fázi projektové přípravy, do konce roku bude zpracována projektová dokumentace a příští rok může dojít k úpravě chodníků.

Také pro druhý ročník je vyčleněna částka ve výši 3 mil. Kč na náměty, co získají nejvíce hlasů. V dalším čísle vás budeme informovat o projektech, které postoupily do hlasování.

Na všechny podané projekty letošního ročníku participativního ročníku se můžete podívat tady: https://rozvijime.prostejov.eu/participativni-rozpocet/2022INZERCE
Mamma Centrum Mamma Centrum

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit