Sport

Klub českých turistů dostane půl milionu. Použije je na znační tras v regionu

Jsou z nejhustších na světě a celkem delší než rovník. To jsou značené turistické trasy v Česku. O podporu údržby pěšího, lyžařského a cyklistického pásového značení turistických tras v Olomouckém kraji bude přitom postaráno s financemi z krajského rozpočtu. Půl milionu dotace schválili na svém posledním zasedání krajští zastupitelé. Klub českých turistů letos díky dotaci obnoví značení třetiny z téměř čtyř tisíc kilometrů turistických cest v regionu.

Foto zdroj: olkraj.cz

„Řádné značení má pro turisty zásadní význam. Bez něho se jen těžko dostanou do cíle své cesty. Na jeho obnovu proto kraj přispívá pravidelně,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Klub českých turistů použije dotaci nejen na obnovu značení, provede také revizi a průzkum nových, neprůchodných nebo poničených tras pro pěší, lyžaře a cyklisty. Zaměří se i na výměnu poškozených směrovek, tabulek a map.

„Jen pro představu, na území Olomouckého kraje najdeme více než tři stovky směrovníků, přes osmdesát stojanů map a na čtyři desítky rámů map – to všechno musí kvalifikovaní značkaři obejít a postarat se o údržbu,“ doplnila Sokolová. Část krajské dotace použije klub na popularizaci svých aktivit.


Česko má jednu z nejhustších sítí turistických tras na světě

Kdybyste je chtěli všechny projít, mohli byste rovnou obejít celou planetu po rovníku, a ještě by to nestačilo. Celkem se KČT stará o 43 578 kilometrů turisticky značných tras.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit