Štěpán Havran: Olomouc ožije pohodovou atmosférou

ROZHOVOR - Tři otázky pro Štěpána Havrana, hlavního organizátora největšího pouličního festivalu v Česku Olomouc (o)žije, který přitáhne již tuto sobotu do města desítky tisíc lidí. Hrát, zpívat, tančit, malovat, jíst a pít se bude na náměstích i v ulicích historického centra, od tržnice až po Žižkovo náměstí nebude hluchá ulice. Dětská zóna a závěrečná afterparty se chystají v letním kině.

Štěpán Havran pořádá největší pouliční festival v Česku. Foto: rejdakce

Co mohou od festivalu návštěvníci letos čekat? 

Pohodovou atmosféru, 130 hudebníků, buskerů, dýdžejů, tanečníků, výtvarníků a dalších umělců, kteří budou hrát a tvořit přímo na ulici. Výhled z věže radnice na festivalové město, dobré jídlo a pití, promítání studentských filmů, malbu společného festivalového obrazu a řadu dalších atrakcí.

Co byste z programu doporučil? 

Festival zahájíme ranní komunitní snídaní v devět hodin u dlouhého prostřeného stolu na náměstí před radnicí, kde budou moci lidé ochutnat, co kdo uvařil nebo napekl. V poledne začne předprogram v prosklené výloze prodejny Bubeník sklo v Pekařské ulici, kde mohou návštěvníci obdivovat operní zpěv s doprovodem. Od 14 hodin se rozjedou akce po celém městě. Doporučil bych třeba bubenickou show Jumping Drums, diskusní zónu s podcastem Haná jede před Galerií města Olomouce, DJs v ulicích, elektrostage a oslavu lásky v Baru Zahrada, swingovou tančírnu na náměstí Republiky, otevřené kapucínské zahrady, Vlastivědné muzeum s výstavou přinesených fotek zavěšených na šňůře, dětskou zónu s doprovodným programem v letním kině, kde po akci propukne také after party.

Uhelným kamenem festivalu je hudba. Je asi těžké vybrat ze 130 interpretů, ale aspoň pár tipů. 

Bubenická show Jumping Drums, KJ Sax, Brass Avenue, Žesťový kvintet orchestru Moravského divadla, New Street Band, Blues Power s Rudolfem Březinou, Mladá Krev, Big Band Žerotín, Martin Šafařík, kouzelník Antonín Brtník, AcousticBox, No Barriers, Triangl Band, Oty Johnny, Sugar and Spice holding company, vysklená výloha prodejny Bubeník sklo, harmonium ve foyer Českého rozhlasu, houslisté, klavíristé a mnoho a mnoho dalších...
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit