Policisté prověřují lákání dětí do auta

Policisté územního odboru Olomouc se od 21. ledna 2024 zabývají třemi oznámeními, které se týkají výskytu bílého vozidla v obci Majetín, Krčmaň a Grygov. V Majetíně měl z vozidla s přívěsným vozíkem vystoupit muž a nabídnout nezletilé dívce svezení na sáňkách, které měl ve vozíku. O tři dny později měl muž z bílé dodávky lákat do vozidla nezletilého chlapce v obci Krčmaň, a to pod příslibem peněz na hry a na telefon. Stejný den večer viděl další nezletilý chlapec bílou dodávku se dvěma muži v obci Grygov. Hocha nikdo neoslovil, on jen o bílém vozidle slyšel ve škole od paní učitelky, která děti poučila, jak se mají chovat.

Policisté žádné z oznámení nepodceňují a usilovně na nich pracují. S maximální důsledností a pečlivostí prověřují všechny získané informace, poznatky i kamerové záznamy. "Posílili jsme také výkon služby v uvedených lokalitách. Informovali jsme ředitele základních škol, aby děti poučili, jak se mají v takových případech chovat. Zároveň jsme je požádali, aby nám oznámili další případné incidenty, o kterých se dozví," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Na základě dosavadních informací a zhlédnutí kamerových záznamů se jeví oznámení o lákání dětí do vozidel jako vysoce nepravděpodobné. Šetřením byly zjištěné výrazné odchylky od prvotních sdělení. Nicméně oznámení nepodceňujeme a nadále je prověřujeme.

V případě, že by rodiče podobné informace od svých dětí získali, měli by se s nimi prioritně obrátit na Policii ČR a další postup konzultovat s policisty.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit