Muž samopalem zastřelil dva seniory a dítě, postřelil přítelkyni a nakonec zbraň obrátil proti sobě

Policie zveřejnila další podrobnosti k případu brutální vícenásobné vraždy v malé obci Boňkov u Potštátu. Vrah střílel samopalem, ještě předtím ale zaútočil na svou družku šroubovákem. Jednou z obětí je i patnáciletý chlapec.

Vražedná zbraň - útočná puška samopal vzor 58. Foto: Policie ČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se měl dopustit padesátiletý muž.

"V sobotu 15. dubna krátce před půl devátou večer jsme přijali oznámení o napadení osob v domě v obci Olšovec, část Boňkov. Do osmi minut od přijetí oznámení na místo dorazila policejní hlídka, která v rodinném domě objevila tři osoby bez známek života. Policisté místo uzavřeli, na místo přivolali krajské kriminalisty a rozjelo se rozsáhlé pátrání po nebezpečném pachateli," popsal mluvčí Policie ČR Libor Hejtman. Do pátrání se zapojila také Letecká služba PČR, příslušníci speciální pořádkové jednotky Moravskoslezského kraje a členové zásahové jednotky Moravskoslezského kraje. Za pomocí policejního vrtulníku s termokamerou se podařilo nedaleko místa činu zaměřit osobu v lese. "Policisté na označeném místě pak našli hledaného muže bez známek života," dodal mluvčí Libor Hejtman.

Do případu se následně zapojili i specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz Frýdek – Místek. Současně policisté našli v nedaleké restauraci zraněnou sedmačtyřicetiletou ženu, která jediná útok muže přežila. Zraněná byla převezena do nemocnice, a přestože byla v šoku, podařilo se od ní policistům zjistit základní informace k pachateli a k celé události.

Motivem činu byla zřejmě žárlivost

Podle dosavadního zjištění měl padesátiletý muž po hádce fyzicky napadnout svou sedmačtyřicetiletou přítelkyni, kterou bodl šroubovákem do ruky a krku. Žena utekla před útočníkem do prvního patra, kde se společně s ostatními členy rodiny schovala do pokoje. Muž mezitím odešel před dům, kde si vzal ze svého vozu útočnou pušku (samopal vzor 58) a s ní se vrátil do domu. Vyšel do prvního patra, kde v pokoji zastřelil tři osoby, sedmasedmdesátiletou ženu, jejího sedmasedmdesátiletého přítele a patnáctiletého chlapce. Šílený střelec samopalem zasáhl i svou přítelkyni, které se ale pak podařilo přes utrpěné zranění z domu utéct a přivolat pomoc. Útočník poté odešel z domu do lesa, kde obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se.

Motivem činu byla zřejmě žárlivost. Zdali byl útočník pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky zjistí policie až z výsledků nařízené soudní pitvy.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Rockový ples Olomouc
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit