Mladík okrádal lidi na nádraží, kradl i v obchodech. Teď už je ve vazbě za mřížemi

Olomoučtí kriminalisté obvinili 18letého mladíka z Prostějovska ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podle policie jde o i přes nízký věk o recidivistu, který páchal trestné činy jako na běžícím pásu.

Kriminalisté ho viní z toho, že měl v sobotu 21. ledna okolo půl třetí ráno v budově Hlavního nádraží Olomouc odcizit o dva roky staršímu muži mobilní telefon a také finanční hotovost z peněženky, kterou na místě odhodil. Odcizený mobil nakonec po okradeném muži z bezprostřední blízkosti mrštil a zasáhnul ho do čela. Mladík utrpěl tržnou ránu, s níž musel vyhledat lékařské ošetření. Hmotná škoda je přes 20 tisíc korun.

Budova olomouckého hlavního nádraží se stala začátkem února místem, na kterém došlo i k dalšímu skutku. Obviněný nejprve navázal ve vestibulu konverzaci s 19letým mužem. Během rozhovoru zkušeně odvrátil jeho pozornost a v mžiku mu z kapsy bundy vytáhl jeho peněženku. Ta obsahovala finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu. Okradenému mladíkovi vznikla škoda za zhruba 500 korun.

Minulý pátek krátce po půl dvanácté dopoledne měl obviněný v olomouckém supermarketu odcizit více jak desítku čokolád a dárkovou tašku v celkové hodnotě přes 1500 korun. Za pokladnami jej zastavil člen ostrahy, který jej vyzval ke kontrole, se kterou však dotyčný nesouhlasil. Mezi oběma muži došlo ke krátké potyčce, během které se obviněný vysmekl a místo opustil. Volného pohybu si však nadlouho neužil, krátce po činu jej nedaleko prodejny zadrželi policisté.

V průběhu prověřování kriminalisté zjistili, že mladík byl již několikrát soudně trestán, převážně za majetkovou trestnou činnost. Po sdělení obvinění dal vyšetřovatel podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. Trestní stíhání tak probíhá vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí šest měsíců až tři léta vězení.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit