Možná se vrátí bílá zima, vzkazují meteorologové

Tento týden se podle meteorologů do České republiky možní vrátí zima. Naše území bude ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu, což znamená postupné ochlazování s nočními mrazíky. Ke konci týdne se i přes den mohou teploty místy udržet pod nulou a může padat sníh. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

Foto: Ilustrační obrázek

"Slunečné počasí, které nás bude místy doprovázet během pondělka a částečně i v úterý, vystřídá ve středu zatažená obloha se sněžením, místy i vydatným,“ uvedli meteorologové. Upozorňují také, že mokrý a těžký sníh může ve středu způsobit problémy v dopravě a rovněž v energetice.

Do středy se noční teploty budou pohybovat kolem nuly, od čtvrtka začnou klesat na minus jeden až minus šest stupňů Celsia. Tam, kde bude ležet sníh a uklidní se vítr, mohou podle meteorologů ranní teploty poklesnout až k minus devíti stupňům. Denní teploty se budou pohybovat většinou kolem nuly. Ze západní do střední Evropy postoupí brázda nízkého tlaku vzduchu.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Rockový ples Olomouc
INZERCE
zdravi bezplatne zle odstranit