Zprávy

Omezené konání vánočního jarmarku ušetří trhovcům finance

Koronavirová nákaza komplikuje jak běžný život, tak i podnikání. Rada města Prostějova proto ve vztahu k letošnímu vánočnímu jarmarku přistoupila k opatření, které trhovcům finančně uleví za pronájmy stánků.

Foto: Ilustrační obrázek

„Zcela nedávno jsme informovali o výši nájemného za užívání dřevěných prodejních stánků a výši poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku v rámci prostějovského vánočního jarmarku konaného v roce 2020. Nyní jsme se rozhodli pomoci trhovcům a nájemné snižujeme,“ uvedl primátor František Jura. 

„Vzhledem k aktuálním vládním opatřením a vyhlášeným nouzovým stavem je zcela logické, že jakákoli pomoc se hodí, a proto se nájemné za užívání dřevěných prodejních stánků pro letošní prodej zboží nebude vybírat,“ doplnil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil. 

„Letošní vánoční trhy i oslavy budou skutečně jiné. Výzdoba náměstí bude tradiční, ale prodej při vánočním jarmarku bude omezen. Proto věříme, že tento bonus bude pro trhovce atraktivní. Zda se vše podaří, bude v konečném důsledku záležet na pondělním rozhodnutí vlády o možném rozvolňování opatření,“ uzavřela náměstkyně primátora Milada Sokolová. 

Sleva by se netýkala prodejců stánků s alkoholem. 

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.