Zprávy

Učení v přírodě? Není problém. Prostějovské školy se pustily do odvážného projektu

Vybudovat přírodní zahrady a učit v přírodě a z přírody je záměrem ZŠ a MŠ Prostějov v ulici Melantrichova, ZŠ Prostějov v ulici Majakovského a Základní školy Prostějov v ulici E. Valenty. Celková částka, kterou bude město investovat, dosahuje téměř 1,5 milionu korun.

Foto: Ilustrační obrázek

Smyslem projektu je poskytovat dětem praktické i teoretické vzdělávání v oblasti environmentálního vzdělávání. Děti budou motivovány k častějšímu pobytu v přírodě, který prospívá zdravému životnímu stylu a rozvíjí praktické dovednosti dětí. 

„Získali jsme na projekt dotační podporu a to ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci programu Národní program životního prostředí. Rada města Prostějova, jako zřizovatel uvedených organizací, souhlasila s finanční spoluúčastí Statutárního města Prostějova ve výši 15 procent z celkových způsobilých výdajů poskytnutých dotací, dále s předfinancováním projektu formou účelového navýšení příspěvku, s realizací projektu a s udržením výstupů projektu minimálně po dobu udržitelnosti – tedy minimálně 3 roky od finančního ukončení projektu,“ vyjmenoval náměstek primátora Jan Krchňavý zodpovědný za školství.


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.