Zprávy

„Tenisový klub Prostějov nemá nárok na dotace z oblasti zdravotnictví,“ shodli se krajští zastupitelé.

Zastupitelstvo Olomouckého kraje dnes na svém jednání projednávalo rovněž přidělování individuálních dotací. Jedním ze žadatelů byl i sportovní Tenisový klub Prostějov patřící Miroslavu Černoškovi. Ten zpětně žádal o individuální dotaci ve výši 820 tisíc korun v oblasti zdravotnictví na financování nákupu zdravotnických přístrojů.

Foto: Ilustrační obrázek

„Je zvláštní, že o peníze z oblasti zdravotnictví žádá sportovní klub. Příště se od nich možná dočkáme žádosti o dotaci na nákup hasičské cisterny. S ohledem na to, že kraj čeká velký výpadek příjmů, je potřeba dobře zvažovat, na co krajské peníze dávat. Pokud chceme dotovat nákup zdravotnických přístrojů, měly by být tyto přístroje pořizovány do nemocnic a poliklinik v nejchudších regionech, nikoliv do soukromého tenisového klubu,“ říká předseda klubu zastupitelů Radim Sršeň (STAN).  

Zastupitelé Olomouckého kraje na návrh klubu Starostů a nezávislých zpětné proplacení dotace pro TK Prostějov neschválili. Potvrdili tak stanovisko krajské zdravotnické komise, která daný záměr také nepodpořila.  

„Vzhledem k tomu, že TK Prostějov o dotaci žádá zpětně, je jasné, že na nákup zdravotnických přístrojů má dostatek vlastních prostředků a krajské peníze tak mohou směrovat do míst, kde jsou opravdu potřeba,“ říká Radim Sršeň.  

  

INZERCE