Krimi

Pozitivní dechovou zkoušku zavinilo použití ústní vody, řidič ale nakonec doplatil na kouření trávy

Ve středu 29. července ve dvaadvacet hodin kontrolovali policisté obvodního oddělení v Plumlově mezi obcemi Soběsuky a Krumsín osobní automobil BMW a jeho pětadvacetiletého řidiče. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 0,4 ‰ alkoholu v dechu. S možností, že je ovlivněn alkoholem, řidič nesouhlasil. Uvedl, že krátce před jízdou použil ústní vodu.

Foto: Ilustrační obrázek

Tato verze se policistům potvrdila opakovanými dechovými zkouškami, když druhou zkouškou změřili už jen 0,08 ‰ alkoholu v dechu. Třetí zkouška v pořadí (dle platné metodiky se třetí zkouška provádí při významném rozdílu mezi první a druhou) pak ukázala čistou nulu.

Následně policisté u muže provedli také orientační test na jiné návykové látky. Ten ukázal přítomnost látky cannabis. S výsledkem tohoto testu už řidič souhlasil a přiznal „vykouření jednoho jointu“. Na výzvu policistů se pak podrobil odbornému lékařskému vyšetření v prostějovské nemocnici.  

"Další jízdu policisté muži zakázali. Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku," informoval policejní komisař František Kořínek.

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.