Bleskovky

Od pondělí je v akci mobilní odběrový tým

V pondělí 26. října zahájil činnost hasičský mobilní odběrový tým COVID-19 HZS Olomouckého kraje. Tým je dvoučlenný, složený z profesionálních hasičů, kteří mají zdravotnické vzdělání a během minulého týdne absolvovali odborné školení na infekčním oddělení prostějovské nemocnice.

Foto zdroj: hzscr.cz

Posádky mají k dispozici vyčleněné a označené vozidlo, hasiči jsou vybaveni ochrannými prostředky jako odběrové týmy ve zdravotnických zařízeních. Chrání je jednorázové obleky, zástěry, holinky, dvoje rukavice, brýle, štít a respirátor FFP2. 

Nasazení odběrového týmu se předpokládá především v ohniscích nákazy, kde je velký počet nakažených osob, především tedy ve střediscích sociální péče, pečovatelských domech a domovech pro seniory. Vyslání iniciuje operační a informační středisko MV-generálního ředitelství HZS ČR.

V souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru rovněž pokračujeme v pravidelné dekontaminaci odběrových stanů. Také dezinfikujeme veřejné budovy, kde se vyskytla nákaza. Využíváme k tomu 5 dekontaminačních přístrojů, tzv. mlhovačů, které jsou schopné během 40 sekund dezinfikovat místnost velikou jako školní třída. Podíleli jsme se také na distribuci ochranných prostředků pro školská zařízení

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.